ارسال رایگان برای خرید های بالای 300 هزار تومان

user (2)

درمان ریزش مو بعد از کرونا

درمان ریزش مو بعد از کرونا

ریزش موی موقت پس از تب یا بیماری طبیعی است

تب یکی از علائم رایج COVID-19 است. چند ماه پس از تب بالا یا بهبودی پس از یک بیماری، بسیاری از مردم شاهد ریزش موی قابل توجهی خواهند بود. در حالی که بسیاری از مردم این عارضه را به عنوان ریزش مو تصور می‌کنند اما نام پزشکی این نوع ریزش مو تلوژن افلوویوم است. تلوژن افلوویوم زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد موها بیش از حد طبیعی به طور همزمان وارد فاز ریزش (تلوژن) شود. اکثر مردم ۲ تا ۳ ماه پس از تب یا بیماری، ریزش قابل توجه مو را مشاهده می‌کنند اما این ریزش مو حتی ممکن است ۶ تا ۹ ماه نیز طول بکشد تا متوقف شود.

استرس می تواند باعث ریزش موی موقت شود

ممکن است وقتی به کرونا مبتلا شده‌اید اصلا تب نکرده باشید اما پس از این بیماری شاهد ریزش مو باشید. استرس می‌تواند موها را وارد فاز ریزش کند. از آنجایی‌که شنیدن حتی نام کرونا برای بسیاری از افراد استرس‌زا است بنابراین طبیعی است که با مبتلا شدن به آن ریزش مو را تجربه کنند.

معمولا با پایان یافتن بیماری کرونا در افراد پس از ۶ تا ۹ ماه ریزش مو متوقف می‌شود و موها رشد خود را از سر می‌گیرند. اگر پس از این زمان همچنان شاهد ریزش موهای خود هستید، این ریزش مو ممکن است علت دیگری داشته باشد. بنابراین در اسرع وقت به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *